Rękawice do kickboxingu: jak dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj

JaStra / Pixabay

RĘKAWICE DO KICKBOXINGU – JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR I RODZAJ

Kickboxing to sport walki, który wymaga od zawodników dużego wysiłku fizycznego oraz odpowiedniego zabezpieczenia przeciwników przed kontuzjami. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego kickboksera są rękawice do kickboxingu. W artykule przedstawimy informacje na temat doboru odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaju rękawic.

ZAWODNIK PORADZI SOBIE W RĘKAWICACH ODPOWIEDNIEGO ROZMIARU

Podczas wyboru rękawic kickboxingowych zawsze należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie pomiaru dłoni przy pomocy miarki krawieckiej, a następnie porównanie wyniku z tabelą rozmiarów. Prawidłowo dobrane rękawice pozwolą na swobodę ruchów oraz wygodę podczas treningu.

RODZAJ RĘKAWIC DOPASOWANY DO POZIOMU UMIEJĘTNOŚCI

Nie bez znaczenia przy wyborze rękawic do kickboxingu jest również poznać rodzaj rękawic, a to dlatego, że rodzaj ten powinien być dopasowany do poziomu umiejętności zawodnika i tego, co chce osiągnąć na treningu. Na rynku znajdziemy rękawice do kickboxingu wykonane z różnych materiałów: skóry naturalnej, skóry syntetycznej lub skóry ekologicznej. Do treningów dla początkujących zaleca się rękawice z mniejszą ilością warstw, a tym samym mniej sztywnych. Zawodnicy bardziej zaawansowani natomiast powinni zdecydować się na rękawice z grubszymi warstwami i stalowymi wzmocnieniami, zapewniającymi lepszą ochronę podczas mocnych uderzeń.

WAŻNE PRODUKTY DODATKOWE

Wybierając rękawice do kickboxingu warto dodatkowo zwrócić uwagę na dodatkowe produkty, takie jak opaski na nadgarstki lub nakładki na kciuki. Takie produkty pozwalają na lepsze dopasowanie rękawic do dłoni, a tym samym mniejsze ryzyko kontuzji. Warto wybierać markowe produkty, zwłaszcza, że jest to sprzęt, który pomoże nam przetrwać treningi.

PODSUMOWANIE

Wybierając rękawice do kickboxingu, nasłuchując powyższych wskazówek, z pewnością kupimy produkt dostosowany do naszych potrzeb. Wyznaczając odpowiedni rozmiar oraz rodzaj rękawic możemy cieszyć się bezpieczeństwem na treningach i osiągnięciami postawionymi sobie podczas treningów. Warto mieć na uwadze fakt, że dobry sprzęt to nie tylko komfort, ale również zdrowie i bezpieczeństwo na treningu.