Czy płytę meblową można zalaminować?

Republica / Pixabay

Tradycyjna płyta meblowa nie jest w ogóle odporna na działanie wody oraz wilgoci, ale w łatwy sposób sobie można poradzić z tym zagadnieniem. Wiele przecież osób wykorzystuje meble wykonane z płyty meblowej w swoich łazienkach. Jak temu zaradzić i co zrobić, aby meble były trwałe? Odpowiedzią na to jest laminowanie. Czy płytę można laminować czy może lepiej kupić gotowy produkt? Oto garść sprawdzonych porad oraz inspiracji.

W jakich wielkościach występują płyty meblowe?

Płyty meblowe są dostępne w dowolnych wielkościach, więc z łatwością można znaleźć płytę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb oraz taką, która nie spowoduje dużej ilości odpadów podczas samodzielnego budowania. Dodatkowo, płyty są dostępne w różnych laminatach oraz okleinach, więc bez problemu można znaleźć gotowy produkt do swoich potrzeb.

Czy płytę meblową można zalaminować?

Czy płytę można zalaminować? Zdecydowanie tak, a nawet trzeba! Dzięki temu płyta jest bardziej odporna na działanie wody oraz innych niszczących jej czynników. Jeśli masz blat z płyty meblowej i widzisz, że zaczyna coś mu dolegać, laminowanie będzie najlepszą opcją. Istnieją specjalne folie laminujące, jednak warto o pomoc poprosić fachowca, którzy kompleksowo zajmie się zadaniem.

Jakie są najpopularniejsze płyty meblowe?

Na rynku dostępne są różne płyty meblowe, jednak śmiało można stwierdzić, że wszelkie rekordy popularności bije płyta MDF. Wiadomym jest, że nie mniej częstą jest płyta HDF, ale ona stanowi raczej tylne uzupełnienie mebli.

Jak zabezpieczyć płytę meblową przed działaniem wody oraz wilgoci?

Przede wszystkim, jak już zostało wcześniej wspomniane, płytę należy zalaminować. Konieczny jest zakup dobrej jakości laminatu, który będzie nam służył przez długie lata.

Jaka jest mocniejsza i nieco tańsza alternatywa dla płyty meblowej? To rozwiązanie może wyjątkowo zaskoczyć!

Jeśli chcemy bardziej budżetową opcję, koniecznie należy postawić na płytę OSB. Niektóre z nich są odporne na działanie wilgoci.