Głodówka to nie jest rozwiązanie dla każdego

congerdesign / Pixabay

Głodówka ogólnie posiada bardzo złą sławę. Głównie z powodu, że wiele osób traktuje to jako długotrwałą metodę odchudzania. Jednak głodówka oczyszczająca posiada bardzo dużo zalet i dla niektórych osób jest nawet wskazana.

Głodówka oczyszczająca – co to?

Głodówka oczyszczająca, tak jak wskazuje nazwa, ma na celu oczyścić organizm z toksyn. W związku z naszą dietą i środowiskiem w jakim żyjemy pochłaniamy wiele szkodliwych substancji.
Głodówka oczyszczająca ograniczając naszą dietę do lekkich posiłków w małych ilościach pomaga pozbyć się z naszego organizmu. Usprawnia to działanie naszego organizmu i poprawia stan naszej cery i włosów.
Jednak nie w każdym przypadku głodówka oczyszczająca jest wskazana.

Głodówka oczyszczająca dla kogo?

Jest wiele dolegliwości, powodowanych przez toksyny zgromadzone w naszym organizmie. Na nie może pomóc głodówka oczyszczająca.
Są to problemy z trawieniem jak niestrawność, zaparcia i spowolnione trawienie, zmęczenie, bezsenność, zaburzenia snu, zmęczenie, brak energii. Tymczasowe ograniczenie diety czasami jest wskazane także przy problemach z cerą takimi jak skłonność do wysypek i egzem.

Na czym polega taka głodówka oczyszczająca?

Wiele osób wskazuje, że taka głodówka powinna być poprzedzona tygodniem lub nawet dwoma tygodniami etapu “przejściowego”.
W tym czasie do diety powinniśmy mieć wyłącznie dania lekkostrawne, dużo warzyw i owoców oraz produkty jak najmniej przetworzone. Nie możemy również w tym czasie sięgać po dania tłuste, niezdrowe przekąski czy słodzone napoje. Najlepiej byśmy pili jak najwięcej wody.
Następnie wiele osób rozpoczyna głodówkę, czyli okres od jednego do kilku dni, podczas których piją tylko wodę.
Jest to bardzo rygorystyczne nastawienie. Dlatego wiele osób, w tym dietetyków, przekonuje by zamiast takiej głodówki stosować inną metodę.
Mianowicie by przedstawiony wcześniej etap “przejściowy” potraktować jako taką głodówkę. Tylko z zaznaczeniem, że taka wersja głodówki nie zwalnia nas z wolnego powrotu później do normalnej diety. Choć oczywiście wiele dobrych nawyków żywieniowych można zostawić jak picie dużej ilości wody czy jedzenie świeżych warzyw.