Buraczane risotto z kaszy gryczanej bezglutenowe

pompi / Pixabay

Osoby przewlekle chore na celiakie mają stały problem z przyswajaniem białka ze zbóż. Współcześnie również wiele osób posiada różnego rodzaju nietolerancje na niektóre składniki pokarmowe. Jednym z częściej wymienianych składników, który często uczula, jest gluten. Artykuł ten przybliży Ci kilka kwestii związanych z nietolerancją glutenu. Poniżej znajdziesz przepisy, które ułatwią Ci funkcjonowanie na diecie bez glutenu.

Jak odnaleźć się na nowej diecie?

Kiedy nasz organizm szwankuje i musimy zmienić sposób żywienia, nie jest nam łatwo. Na początek powinniśmy przyjrzeć się wszystkim produktom, jakie mamy w swojej lodówce i szafkach. Przejrzeć ich skład pod kątem zawartości białka, jakie może być zawarte w zbożu. Odpadną niemal wszystkie mąki i rzeczy, które zrobione są z mąki. Chleb i bułeczki, ciastka, batoniki, bułka tarta itp. Będziemy jednak mieli duże pole do popisu we własnej kuchni. Jedzenie na mieście stanie się utrudnione jednak nic straconego. Różnorodności smaków i nowych możliwości kulinarnych, jakie się przed nami otworzą, nie da się opisać jednym słowem.

Kilka przepisów na dania dla osób będących na diecie bezglutenowej

Buraczane risotto z kaszy gryczanej bezglutenowe – to danie, które robi się dosyć szybko i prosto. Jest w dodatku zdrowe i smaczne. Buraki smakują świetnie zrobione w szybkowarze. W połączeniu z kaszą gryczaną oraz dodaniu jabłka dla przełamania smaku. Ekskluzywne, tanie i szybkie danie.

Kasza gryczana z grzybami – kiedy jest sezon na grzyby, to z kaszą gryczaną smakują one niczym miód. Zamiast śmietany można użyć mleka kokosowego, które jest tłuste. Pozwoli nam ono uzyskać odpowiednią konsystencję.

Ciasto bananowe – co zrobić kiedy zapragniemy czegoś na słodko? Jest na to właściwe rozwiązanie – połączenia ze sobą kilku gatunków mąk gryczanej, ryżowej, kukurydzianej oraz skrobi ziemniaczanej sprawi, że uzyskamy odpowiednią kombinację. W połączeniu z mlekiem ryżowym będziemy mieli już niemal wszystkie składniki, aby upiec pyszne ciasto bananowe.

Nowa dieta to nowe wyzwania i nowe możliwości. Możemy spróbować podejść do niej w odpowiedni sposób. Najważniejsze jest właściwe przygotowanie. Nie musi być to dla nas droga przez mękę, może się okazać prawdziwa przyjemność.