Ćwiczenia na przyrost masy mięśniowej

deepkhicher / Pixabay

Regularne treningi nie zawsze oznaczają, że dojdzie do przyrostu masy mięśniowej. Wielu mężczyzn marzy o zbudowaniu dużych mięśni, jednak jak się okazuje, osiągnięcie tego wymaga określonego planu. Oczywiście sama motywacja do treningów i ich regularność jest już dużym osiągnięciem, jednak bez większego planu efekty pojawią się później, niż by mogły. Długie czekanie na efekty w treningu często demotywuje i prowadzi do zaniechania ćwiczeń. Jaki zatem plan będzie najlepszy na przyrost mięśni?

Jak skutecznie trenować?

Skuteczny trening to taki, który przynosi zaplanowane efekty. Jeśli zależy Ci na wzroście siły i rozbudowy mięśni, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie plan treningowy siłownia 3 dniowy. Jest to plan dobry dla osób zaczynających swoją przygodę z treningiem. Dzięki niemu zaczniesz nabierać masy mięśniowej w prawidłowym tempie, nie przeciążając zbytnio swojego ciała i nie wykonując niepotrzebnych ćwiczeń. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać wysoki poziom motywacji, ponieważ treningi odbywają się tylko przez 3 dni, a po czasie dadzą pożądany efekt. Oczywiście później można taki trening bardziej skomplikować, dodając do niego kolejne moduły, jednak na sam początek jest rekomendowanym rozwiązaniem.

Dieta w treningu

Oprócz regularnego i zaplanowanego treningu kluczowa jest dieta. Bez niej osiągnięcie zaplanowanych efektów okaże się niemożliwe. Dlatego dobrze jest, nim jeszcze zaczniesz treningi, uporządkować swoją dietę. W innym wypadku może ona zniweczyć Twoje osiągnięcia, co również wpłynie na poziom motywacji. Posiłki powinny być przemyślane, spożywane w odpowiednich odstępach oraz dokładnie wyliczone. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy dietetyka, niż układanie diety samodzielnie. Łatwo jest o pomyłkę, a także o zużycie niepotrzebnie dużej ilości czasu na wertowanie internetu. Pamiętaj, aby dieta była dopasowana do Twoich upodobań, tak abyś nie musiał zmuszać się do posiłków, tylko sięgał po nie z przyjemnością.