5 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch

12019 / Pixabay

W dzisiejszych czasach płaski brzuch to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Tłuszcz gromadzący się w okolicy brzucha jest niebezpieczny dla funkcjonowania wielu narządów w organizmie i zwiększa ryzyko chorób. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka skutecznych sposobów na uzyskanie idealnej sylwetki. W tym artykule przedstawiamy 5 skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci w osiągnięciu płaskiego brzucha.

1. Plank
Plank to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha i pleców. Polega on na utrzymaniu pozycji deski przez określony czas. Ćwiczenie to angażuje całe ciało, wzmacniając mięśnie brzucha, pleców, pośladków i ramion. Aby wykonać plank, połóż się na matce na brzuchu, podpierając się na przedramionach i palcach u stóp. Następnie unieś ciało, tak aby tworzyło prostą linię od głowy do stóp i utrzymuj tę pozycję przez 30-60 sekund.

1. Bicycle crunch
Bicycle crunch to innowacyjne ćwiczenie na mięśnie brzucha, które angażuje wiele mięśni jednocześnie. Polega ono na wykonywaniu ruchów, jak podczas jazdy na rowerze. Aby wykonać bicycle crunch, połóż się na matce na plecach, złożonymi nogami i dłoniami za głową. Następnie podnieś lekko tułów, odrywając barki od maty i wykonując ruchy, jakbyś pedałował na rowerze. Staraj się dołączyć do tego ruchu przeciwległy łokieć do przeciwległego kolana. Wykonaj 3 serie po 20-30 powtórzeń.

1. Reverse crunch
Reverse crunch to ćwiczenie, które angażuje głównie dolną część mięśni brzucha. Polega na podnoszeniu bioder do góry, jednocześnie zginając kolana. Aby wykonać reverse crunch, połóż się na matce na plecach, złożonymi nogami i dłoniami obok ciała. Następnie zegnij kolana i podnieś biodra do góry, jednocześnie napinając mięśnie brzucha. Wykonaj 3 serie po 15-20 powtórzeń.

1. Russian twist
Russian twist to prosty, ale skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni brzucha i bocznych mięśni brzucha. Aby wykonać russian twist, siądź na matce, zgięte nogi ustawione szeroko na macie. Następnie unieś nogi do góry i skrzyżuj stopy, tak aby zginające się kolana były na wysokości klatki piersiowej. Trzymając hantle lub inny ciężar w rękach, obracaj tułów w jedną i drugą stronę. Wykonaj 3 serie po 10-15 powtórzeń.

1. Single leg stretch
Single leg stretch to ćwiczenie, które skupia się na mięśniach brzucha i dolnej części pleców. Aby wykonać single leg stretch, połóż się na matce na plecach, złożonymi nogami. Następnie unieś głowę i barki od maty i złóż dłonie za kolana. Wyprostuj jedną nogę i w tym samym czasie przyciągnij drugą nogę do klatki piersiowej. Przy okazji zmiany nogi wydechaj powietrze. Wykonaj 3 serie po 10-15 powtórzeń na każdą nogę.

Podsumowanie
Wszystkie przedstawione powyżej ćwiczenia są skutecznym sposobem na wzmocnienie mięśni brzucha i osiągnięcie płaskiego brzucha. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty, ćwicz regularnie i połącz to z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną. W ten sposób uda Ci się uzyskać idealną sylwetkę i poprawić swoje zdrowie.