Bilard Gdynia: miejsca do gry i zasady gry w bilard

OmarMedinaFilms / Pixabay

Bilard – niezwykle wymagający sport, który wymaga od graczy precyzji, umiejętności technicznych i tzw. “czucia stołu”. W Gdyni uprawianie tej dyscypliny sportu cieszy się dużą popularnością i co ważne, jest dostępne dla każdego miłośnika.

Miejsca do gry w bilard w Gdyni
W Gdyni można znaleźć wiele miejsc, gdzie można grać w bilard. W specjalnie przystosowanych klubach, które oferują pełne wyposażenie (stoły, kije, piłki). Jednym z takich miejsc jest Klub Bilardowy “Krysztalowa Kula”, który znajduje się na ulicy Kartuskiej w Gdyni. Innym popularnym klubem jest “Bilard Klasyk”, który znajduje się na Sobieskiego.

Zasady gry w bilard
Zasady gry w bilard są dość skomplikowane, ale po krótkiej liście wypunktowania można łatwo nauczyć się podstawowych zasad i zacząć cieszyć się grą. Przykłady zasad, które warto podkreślić to między innymi:
– Gra dwóch zawodników na jednym stole. Zawodnicy mają na przemian wykonywać swoje ruchy.
– Celem gry jest “zagranie” wszystkich kolorowych kulek do kieszonek za pomocą białej kuli.
– “Biała kula” nie może wpaść do kieszeni, w przeciwnym razie zawodnik przeciwny otrzymuje “piłkę w rękę” i może umieścić ją w dowolnym miejscu stołu.
– Zawodnik, który zamierza wykonać uderzenie, powinien umieścić “białą kulę” w miejscu znajdującym się za linią początkową.
– Po wykonaniu uderzenia, jeśli zawodnik umieści piłkę w kieszeni, może kontynuować swój ruch. Jeśli nie zrobi tego – kolej na przeciwnika.

Podsumowanie
Gra w bilard to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i poprawę swoich zdolności manualnych oraz koncentracji. Dostępność do miejsc do gry w Gdyni jest szeroka i jest ona dostosowana do wszystkich uczniów i miłośników. Zasady gry wymagająć pewnej wprawy, ale po paru grach, będzie można wnosić w zgodnie z zasadami.