Widowiskowe akrobacje rowerowe

stefanalen / Pixabay

Jedną z odmian kolarstwa są akrobacje rowerowe. Można je wykonywać na różnego rodzaju rowerach. Istnieje kilka rodzajów akrobacji rowerowych. Pierwszą z nich jest dirt jumping. W tym przypadku skoki i ewolucje wykonywane są w powietrzu. Bardzo popularnymi ewolucjami są tutaj wyprostowanie ciała podczas lotu, obrót kierownicy, zdejmowanie nóg z pedałów czy też obrót do tyłu. Drugim rodzajem akrobacji są park.

Tutaj pokonuje się różnego typu przeszkody, które znajdziemy w skateparkach. Przeszkody muszą być wykonywane w ściśle określonym czasie. Jeśli chodzi o następny rodzaj akrobacji, czyli street, to chodzi w niej o pokonywanie wszelkich przeszkód oraz jeździe po wszelkich wytworach architektury. Można tutaj wykorzystać schody, poręcze czy też murki. Bardzo popularnym typem akrobacji jest flatland. Tutaj wszelkie ewolucje wykonywane są na asfalcie. Tricki wykonuje się tutaj stojąc na pedałach. W tym przypadku potrzebny nam będzie specjalny rower. Koła muszą mieć krótką bazę. Rower musi być wyposażony także w rotor oraz pegi. Zazwyczaj tego typu rowery posiadają tylko przedni hamulec.