Jakie są skutki niedoboru wody w organizmie?

ddouk / Pixabay

Woda musi być regularnie dostarczana do organizmu. Nie jesteśmy w stanie zrobić jej zapasów, dlatego też musimy wypijać dziennie minimum 2 litry (wlicza się w to również płyn zawarty w pokarmach o stałej konsystencji). Do czego służy woda w człowieku oraz jakie mogą być konsekwencje, gdy będzie jej zbyt mało w naszym ciele?

Za co odpowiada woda w naszym organizmie?

Woda pełni w ciele wiele funkcji. Jest obecna przy wszystkich procesach życiowych, reguluje wysokość temperatury, a także oczyszcza organizm ze szkodliwych i toksycznych produktów przemiany materii.

Jakie są skutki niedoboru wody?

Wydawać by się mogło, że codziennie dostarczamy płyny do organizmu. Jednakże nawet niewielki niedobór wody, może prowadzić do szeregu schorzeń i problemów zdrowotnych. Zdarza się, że powoduje nadciśnienie, nadwagę, wzrost wagi ciała, ale również może być przyczyną depresji lub problemów z układem pokarmowych, a szczególnie żołądkiem.

Dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia, przekłada się na dobre funkcjonowanie całego organizmu, jego ogólnej kondycji, a także na piękny i zdrowy wygląd.