Jakie wykonywać ćwiczenia aby rósł triceps?

deepkhicher / Pixabay

Każdy marzy o tym, by mieć wielkie bicepsy, lecz należy pamiętać, że biceps to część ramion, a ramiona to nie tylko biceps, lecz także triceps, a więc jeśli chcemy mieć duże bicepsy, należy również ćwiczyć tricepsa, jednak zacznijmy od tego czym jest triceps?
Triceps to mięsień trójgłowy długa, boczna oraz przyśrodkowa. Jednak w tym momencie wiele osób może sobie zadać pytanie

Jak ćwiczyć triceps?

Jest kilka ćwiczeń, które angażują całą trzygłową partię tricepsa, jednym z takich ćwiczeń to pompki diamentowe.
Jak wykonać takie pompki? Przyjmujemy pozycję jak do pompek klasycznych i ręce łączymy tak aby wyszedł kształt diamentu i wtedy obniżamy się, aby w 100% wykonać poprawnie to ćwiczenie, należy dotknąć klatką lub podbródkiem do podłogi i wracamy do pozycji początkowej. Ćwiczenie przyniesie zadawalające efekty, gdy będziemy wykonywać od 12 do 15 powtórzeń po 4 serie, między seriami należy zrobić sobie 45 sekundową przerwę.
Drugim ćwiczeniem to prostowanie ramion w opadzie tułowia. Jedno kolano kładziemy na podwyższeniu na przykład na krześle, bierzemy ciężarek do ręki, podnosimy rękę na wysokość klatki piersiowej i prostujemy łokieć w tył tak aby bark był nie ruchomy, tylko wtedy ćwiczenie będzie poprawnie wykonane i będą najlepsze efekty, zaleca się zrobić to ćwiczenie od 1 do 3 serii po 12 powtórzeń.
Ostatnim ćwiczeniem na zaangażowanie trójgłowy partii tricepsa to pompki w potporze, inaczej mówiąc pompki na krześle, do wykonania tego ćwiczenia należy wziąć krzesło ułożyć dłonie na krześle tak aby w momencie opuszczania łokcie znajdowały się pod kątem 90 stopni a nogi były wyprostowane na podłodze. Takie ćwiczenie należy zrobić w zakresie 12 powtórzeń na od 1 do 3 serii, jednak w przypadku gdy będziemy odczuwać ból NALEŻY NATYCHMIAST PRZERWAĆ

Dobrze, więc gdy mamy omówione co to jest triceps oraz jak ćwiczyć triceps należy omówić jak często powinno się ćwiczyć i tutaj najlepiej 2 razy w tygodniu maksymalnie 3 razy w tygodniu, aby nie nadwyrężać, ale żeby rósł, dlatego właśnie to jest odpowiedni zakres.