Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie roweru

Pexels / Pixabay

Zakup roweru nie stanowi wielkiego wyzwania, ale warto mieć podstawowe pojęcie o tym, na co zwrócić uwagę. Oczywiście zakup roweru to kwestia indywidualna i nie każdy ma takie same wymagania. Jest jednak kilka aspektów kluczowych przy zakupie każdego rodzaju roweru.

Wybierz odpowiedni model roweru

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie roweru należy mieć na uwadze przeznaczenie pojazdu. Wiadomo przecież, że rower górski najlepiej sprawdzi się na górskim szlaku, ale egzaminu na miejskiej szosie na dłuższą metę nie zda. Dlatego kluczowe jest określenie nawierzchni, po której będzie poruszał się rower. Ponadto warto zwrócić uwagę na ciężar roweru i grubość opon. Dodatkowo wybierając rower, który chcesz często zabierać w podróż należy sprawdzić czy można go przymocować do bagażnika lub złożyć i schować wewnątrz auta.

Nie decyduj na podstawie osprzętu

Wielu producentów liczy na to, że wzrok klienta przyciągną markowe elementy i wysokiej jakości części roweru. Niestety często tak się właśnie dzieje i kupiec decyduje się na rower z markową przerzutką, ale za to z oponami nieznanego pochodzenia. Oczywiście kupując rower niższej klasy nie można liczyć na same markowe elementy, ale warto zwrócić uwagę jak ulokowane są pieniądze. W końcu chyba lepiej mieć gorszej jakości przerzutkę niż oponę.

Nie wzbraniaj się przed wymianą wyposażenia

Możesz szukać roweru dopasowanego do Ciebie w stu procentach, ale szanse powodzenia są naprawdę niewielkie. Zazwyczaj znajdzie się jakiś element, który z chęcią byśmy wymienili. Mowa tu o takich elementach jak siodełko, pedały, chwyty kierownicy czy opony. Nie ma nic złego w tym, by zakupić siodełko dopasowane do Twoich potrzeb i wymienić je w rowerze, aby zapewnić sobie komfort. Wymiana owijek czy uchwytów często ma wpływ na większy komfort jazdy i zapobiega otarciom.

Sklep rowerowy w Lublinie – nie zapominaj o akcesoriach

Wiele części i akcesoriów do roweru można dokupić, gdy pojawi się taka potrzeba. Jednak istnieje pewna grupa akcesoriów, o które warto zadbać już przy zakupie pojazdu. Do elementów koniecznych oferowanych przez sklep rowerowy w Lublinie zaliczyć można komplet lampek oraz smar do łańcucha. Zaleca się również zakup takich jak pompka, dętka i łyżki do opon i zapięcie do roweru. Są to akcesoria znacząca ułatwiające użytkowaniu roweru i zabezpieczające pojazd przed ewentualną kradzieżą. Dodatkowo zachęcamy do zakupu kasku, który ochroni głowę rowerzysty zwłaszcza w przypadku górskiej jazdy, gdzie istnieje ryzyko wypadku. Bardzo przydatny może być również koszyczek z bidonem lub butelką, który w przypadku dłuższej trasy bardzo się przydaje. Nawadnianie podczas jazdy jest bardzo ważne a posiadanie napoju pod ręką zdecydowanie ułatwia picie, nawet podczas jazdy.