Akcesoria pomocne w treningu bokserskim

Trening bokserski wymaga odpowiedniego przygotowania. Poza odzieżą oraz niezbędnym sprzętem warto wyposażyć się również w przydatne akcesoria, pozwalające osiągać jeszcze lepsze rezultaty. O czym konkretnie mowa? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu. Przedstawiamy w niej najpopularniejsze dodatki zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z walką na pięści.

Skakanka bokserska

Jednym z gadżetów stosowanych przez pięściarzy podczas ćwiczeń jest skakanka bokserska. Trening z jej użyciem poprawia szybkość zawodnika, zwiększa jego koordynację ruchową, a także ogólną wytrzymałość i wydolność. Umożliwia efektywną pracę nad gibkością i zwinnością. Cechy te są niezwykle istotne w trakcie poruszania się po ringu. Ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki wpływają pozytywnie na kondycję fizyczną boksera – usprawniają działanie układu oddechowego i krwionośnego, dotleniając przy tym organizm. Przyrząd ten pomaga też wymodelować sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy w czasie przygotowań do walki z rywalem.

Piłka refleksowa

Podczas pracy nad poprawą szybkości doskonale sprawdza się również piłka refleksowa. Przyrząd umieszczony na elastycznych ekspanderach odbija się po oddaniu ciosu, dzięki czemu umożliwia przeprowadzenie symulacji treningu z partnerem. Piłka pozwala na urozmaicenie zajęć i wprowadzenie nowych ćwiczeń do codziennego zestawu. Stanowi świetny wybór dla zawodników pracujących nad zwiększeniem refleksu i skróceniem czasu reakcji na uderzenia wyprowadzane przez przeciwników. Piłki oferowane przez dobre sklepy sportowe, takie jak sklep bokserski Leone Polska, będący oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947, dostępne są w wielu rozmiarach. Dzięki temu każdy pięściarz z pewnością znajdzie model dla siebie.

Ręcznik sportowy

Każdy zawodnik powinien mieć na swoim wyposażeniu także wysokiej jakości ręcznik sportowy. Przydaje się on zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu treningu. W porównaniu z tradycyjnymi ręcznikami wykorzystywanymi na co dzień akcesoria te produkowane są z użyciem innych materiałów. Najczęściej jest to żakard lub mikrofibra. Tworzywa tego typu wyśmienicie chłoną wodę, a jednocześnie bardzo szybko wysychają. Są to cechy szczególnie pożądane w czasie intensywnej aktywności fizycznej. Ręczniki żakardowe nie podrażniają skóry i nie wywołują reakcji alergicznych. Wyróżnia je niewielka waga i przyjemna w dotyku struktura.

Torba treningowa

Na liście niezbędnych akcesoriów treningowych znajduje się również pojemna torba. Ten nieodłączny element wyposażenia pięściarzy pozwala spakować cały potrzebny sprzęt i mieć go zawsze pod ręką. Do torby możesz włożyć zarówno rękawice przyrządowe, jak i odzież, buty oraz ochraniacze. Zmieścisz w niej także skakankę i ręcznik. Dodatkowe kieszenie i mniejsze przegródki umożliwiają zabranie ze sobą też wody oraz ulubionych przekąsek. Im większy jest Twój zestaw treningowy, tym większy model powinieneś wybrać. W przypadku pięściarzy najlepszym wyborem są torby poliestrowe. Materiał ten nie chłonie wody, dobrze odprowadza wilgoć, jest trwały i bardzo solidny. Wszystko to sprawia, że doskonale nadaje się do produkcji akcesoriów sportowych.